Čím zaručeně vyniknete mezi ostatními zaměstnanci

Ve své práci jste dobří, ale má to tak trochu nádech průměru. Svůj život ani veškerou svou energii nechcete věnovat pracovním výkonům, přesto byste však chtěli být alespoň o něco lepší a mezi ostatními vyniknout adekvátně svým schopnostem.

Někdy stačí málo, aby si váš šéf všiml, že by si vás neměl nechat utéct někam jinam. Základem je podívat se objektivně na svou práci a svoje schopnosti a vybrat body, které by šly zlepšit bez nějaké enormní námahy.

Kreativita a proaktivita

Nacházet kreativní postupy i v práci, která jinak není kreativní vůbec, je určitou výzvou. Málokoho napadne přemýšlet mimo zajeté koleje a vystoupit z davu, navíc to vyžaduje i nemalou dávku odvahy a skutečného zájmu o svou práci.

Nicméně pokud se vám podaří být kreativní a ještě k tomu sami přemýšlet nad věcmi, které vám jinak šéf pokaždé kompletně vysvětluje a nařizuje, nepochybně zaujmete.

Mimo drbací kroužek

Kolektivy jsou bohužel semeništěm různého skupinkování, intrik, pomluv a jiných nešvarů. Nadřízení nemají prostor a někdy ani pravomoc to řešit, proto tento typ chování přecházejí (pokud se jich to přímo a osobně netýká).

V každém případě nic nezkazíte tím, když se těmto vodám budete vyhýbat, pro vaši morálku, produktivitu i čistou hlavu. A když si šéf všimne, o to lépe pro vás a váš obraz v jeho očích.

Pokora a mírnost

Víme, že dnes se všude doporučuje asertivita, kopat za sebe, nenechat si nic líbit. A do jisté míry na tom něco je. Nicméně opravdu si vzít k srdci negativní feedback, neustále neargumentovat, nedohadovat se a nemyslet si, že všechno vím nejlépe – to jsou kvality, které jsou těžko k nalezení a které mohou být pro nadřízené velmi osvěžující.

Samozřejmě kvůli tomu ještě není nutné nechat po sobě šlapat, stačí občas jen naslouchat i věcem, které se nám třeba tolik nelíbí, kývat…a mlčet.

Tisíce nabídek inzerce práce zdarma najdete na pracovním portálu 123jobs.cz. Hledejte práci snadno a efektivně na moderní digitální platformě s pozitivními recenzemi.