Dopřejte si noční klid, šetříte své zdraví

V České republice začíná noční klid platit v deset hodin večer a je poměrně silně vynucován. Na co je takový zákon vlastně potřeba?

Jednoduše – když tělu nedopřejete dostatečnou regeneraci v noci, razantně se vám zhorší zdraví, jak fyzické, tak mentální.

Kdybychom neměli noční klid, mohlo by se stávat, že by na ulicích byl takový hluk, že bychom doma nemohli spát. A to by mělo velmi nepříjemné dlouhodobé následky.

Druhy rušení nočního klidu

Co všechno je rušení nočního klidu?

Cokoliv, co vytváří hluk. Takže třeba zvuky z dopravy, hluční sousedé, hudba, štěkání psů, noční práce a další. Počítá se vše, co přeruší hlukový limit stanovený krajskou hygienickou stanicí podle typu prostoru. Proto je spousta věcí přes noc zakázaná a kdybyste se rozhodli v noci třeba chodit po ulici a křičet, můžou na vás ostatní zcela oprávněně zavolat policii.

Než zavoláte policii

Samozřejmě, řešení sporu s policií je možnost. Vždy je ale lepší najít mírnější způsob.

Se sousedy se můžete zkusit domluvit, s bandou teenagerů na ulici se mnohdy dá vypořádat zavřením oken.

Noční klid je důležitý a potřebný, ale musíme si uvědomit, že život se v noci nezastaví a občas prostě nebude venku hned v deset hrobové ticho.

Jestli chcete problém řešit s autoritami ale nevolat hned policii, můžete také podat přestupkové oznámení obecnímu úřadu. Celá záležitost bude následně prověřena.

Při opakovaném dlouhodobém porušování a po selhání všech ostatních řešení můžete na hlučné sousedy podat i žalobu.