Rolex kupuje maloobchodního prodejce luxusních hodinek Bucherer

Společnost Rolex koupí maloobchodního prodejce luxusních hodinek Bucherer AG. Firma to oznámila ve sdělení. Největší světový výrobce luxusních hodinek tak poprvé získá významnou pozici v maloobchodním prodeji, pod kontrolou bude mít více než 100 prodejen firmy Bucherer po celém světě. Finanční podmínky nebyly zveřejněny, podle analytika investiční společnosti Vontobel může být hodnota společnosti Bucherer zhruba čtyři miliardy švýcarských franků (100,9 miliardy Kč).

Prodejny Bucherer budou nadále fungovat nezávisle a zachovají si i název. Budou také nadále prodávat hodinky i jiných značek.

Pro obě firmy, které úzce spolupracují od roku 1924, je akvizice logickým krokem, řekl analytik firmy Vontobel Jean-Philippe Bertschy. Krok ale vyvolal mezi investory obavy o dodávky hodinek Rolex do jiných obchodů.

Rolex uvedl, že rozhodnutí o převzetí firmy Bucherer bylo učiněno poté, co rodina kontrolující maloobchodní firmu se rozhodla, že ji prodá.

Vztahy se současnými maloobchodními partnery se podle Rolexu nezmění. I tak to znamená strategický posun pro největší švýcarskou značku hodinek, která dlouho tvrdila, že nebude prodávat své hodinky přímo spotřebitelům.